SAHA İÇİ HARİÇ HER YERDE İSYAN VAR!!!

Geçtiğimiz sezon saha dışı hareketleri, konuşmaları, tavırları ve talepleriyle kendisini üst düzey futbolcu sanan fakat formayı sırtına giydiği zaman adeta 67 Yıllık tarihi olan armanın altında ezilen ve aslında hiçbir şey olmadığını en azından izleyenlerin anladığı bir oyuncu grubu Kartalspor tarihine kara bir leke sürmüştür.

Bu sene bu kara lekeyi temizlemek adına sezon başında iyi bir takım kurmak isteyen Kartalspor yönetimi öncelikle taraftarın isteğine kulak verdi ve son iki sezon sonunda takımın başına getirilen ve başarılı olmasına rağmen takımın küme düşmesini engelleyemeyen Sadettin Demirtaş ile anlaşma sağladı.

Demirtaş’ın isteği doğrultusunda gerçekleştirilen transfer çalışmaları sonrasında Kartalspor’un bu sezonki kadrosu oluşturuldu ve sezon öncesi ilki Nevşehir, ikincisi ise Afyon olmak üzere iki hazırlık kampı geçirildi.

Hazırlık maçlarında iyi performans ortaya koyan Kartalspor lig’in ilk haftası Modafenspor karşısında teknik direktör Sadettin Demirtaş’ın ifadesiyle tanınmayacak halde olması kafalarda soru işareti bırakırken ikinci hafta Ayvalık Belediyespor karşılaşmasında iyi oyun ortaya koymasına rağmen golle tanışamayarak sahadan mağlubiyetle ayrıldı.

Bu mağlubiyet yönetim katında bardağı taşırsa da ortaya konan mücadele o gün teknik ekiple devam edilmesinde etkili olmuştu. Kartalspor lig’in 3.haftasında üçüncü mağlubiyetini alınca ipler koptu ve teknik direktör Sadettin Demirtaş sorumluluğu üzerine alarak, Ali apaydın’a istifasını sundu.

Kartalspor yönetimi zaman geçirmeden teknik direktörlük görevine Kartalspor’un ve Türk futbolunun eski ve yetenekli futbolcusu Erol Kapusuz’u getirirken onun isteği doğrultusunda dört futbolcu ile anlaşmaya varıldı. Kötü gidişe dur demek isteyen Kartalspor, Erol Kapusuz yönetimindeki ilk maçını Manisa deplasmanında Alaşehir Belediyespor’la yaparken Bikoko’nun golüyle İstanbul’a üç puanla döndü.

Bir sonraki hafta sahasında ligin etkili takımlarından Bornova Yeşilovaspor’u ağırlayan Kartalspor penaltıdan bulduğu tek golle maçı kazanarak üzerindeki kara bulutları dağıtmaya başlamıştı ki mutlak galibiyet parolasıyla gittiği Balya’dan mağlubiyetle ayrılınca haklı olarak sesler yükselmeye başladı.

Taraftar zaten yıllardır perişan durumda, büyük aşk besledikleri Kartalspor, seneler içerisinde gözleri önünde amatör lige düşmüş, haklı olarak en büyük isyanı onlar ediyor.

Kartalspor taraftarı senelerce olduğu gibi, iki hafta önce Manisa bu hafta Balya olmak üzere sabah karanlığında deplasman yollarına düşmüş. Niçin? 90 dakika sahada mücadele eden gençlere bir nebze olsun güç katabilmek için.

Kimi taraftar ise Kartalspor’dan umudu kesmiş, artık sahasındaki maçlara bile gelmiyor, kimisi maç var mı? yok mu? umurunda değil.

Bir diğer taraftan da yönetim olarak üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapan, sezon başından beri teknik ekip ve futbolcuların her isteğini yerine getiren, paraysa para, hizmetse hizmet, her türlü talebe sadece şampiyonluk yolunda sonradan bunlar yapılmadı bahanesiyle çıkılmaması adına olumlu yanıt veren bir yönetim ve başkan.

Aynı şekilde taraftar gibi sabahın karanlığında takımlarına destek olmak için deplasmana giden yöneticiler, bu sadece bu dönem için değil geçmiş yönetimlerde de böyleydi ayrım yapmıyorum. Bu kadar eli açıklığın sonunda beklenen başarı gelmeyince haklı olarak onlarda isyan bayrağını çekti.

Teknik ekip olarak aslında ilk isyan Modafen maçından sonra teknik direktör Sadettin Demirtaş’tan gelmişti, kibarlığından “Ruhsuz” diyememişti ama oyuncuların Ruhen oyunun içerisinde olmadığını söylemişti. Bugün ise Erol Kapusuz isyanı vardı kendisi buna isyan demedi diyemezdi zaten ama azıcık teknik ekip halinden anlayan birisi bunu çözebilir. Ne demişti Erol hoca “Oyunculara Yüzde Yüz Görev Anlayışını Yerleştirmemiz Lazım”

Ne demek istemiş olabilirdi. 35 yaşındaki tecrübesi tartışılmaz Mehmet Ayaz’a bunu öğretecek değil ya bu saatten sonra. Altyapıya eğitime mi gönderecek Mehmet Ayaz’ı Hüseyin’i Ahmet’i? “İşinizi tam anlamıyla yapın kardeşim” demek istiyordu aslında.

Ama söylediği, söyleyebileceği en doğru şeydi, en doğru tespitti. Amaaaaa! dört transferin birisi olan Ercan Ünal nerede? bu haftaya kadar hazır olamadıysa neden aldık? dört transferden tek hücuma yönelik oyuncu olan Kaan Demircan kulübede oturacaksa neden aldık, gol atamıyoruz Bikoko’ya alternatif neden transfer yapılmadı? bunların cevabını da kendisinden öğreniriz.

Şimdi gelelim bu kadar isyankar içinde tek isyan etmeyen gruba. Canını dişine taktığına inanan varsa zaten alınmaz, ama söylediklerime kim sinirleniyorsa o üzerine alınmış demektir.

Yönetimi, Teknik ekibi ve Taraftarı ellerinden gelen her şeyi yapmış, takım ellerinden akıp gidiyor, isyanın dibine vurmuş, arkadaşım saha içerisinde hiç kimse tepki vermez mi? isyan etmez mi? ortalığı karıştırmaz mı? sesini yükseltmez mi? tekmeye kafasını sokmaz mı? yok arkadaş yok, hazırlık maçları bile bu kadar isteksiz olmaz.

Kaleci Ahmet’in dilsiz olup olmadığını sormam lazım daha bir maçta sesini duymadım, savunma oyuncularıyla hep iletişim eksikliği, son Balya maçında gol öncesi kornere giden topta olduğu gibi. Mehmet Ayaz! Takıma lider olur, geriden takımı motive eder ve yönlendirir diye düşünüyordum, nerdeeee? o da Ahmet’ten farksız.

Ya arkadaşlar, tarihi, camiası, tesisi, tribünü geçtim tuvaleti dahi olmayan takıma yenilmek nedir? Hiç utanmadınız mı oraya kadar gelen taraftarı, yöneticiyi, Kartaldan haber bekleyen insanları kahretmeye? Adamlar üniversite öğrencisi hobi olarak top oynuyor, ya siz? Şampiyonluk için kurulan kadronun sözde oyuncuları. İki galibiyet alınca prim kovalayan fırsatçılar. “Dediğim gibi üzerine alınmayan, ben formanın hakkını veriyorum diyen okur geçer zaten”

Bir lafımda oyundan çıkınca ŞAN ve ŞEREF dolu FORMAYI yeren fırlatan arkadaşa. Bir daha sırtına o formayı verirlerse onlara yazıklar olsun.

Yıllarca herkes altyapı, altyapı diyip durdu, bir tane takıma sahip çıkan altyapı oyuncusu ben görmedim. Ama paraaa paraaa diyeni çok gördüm. Bu takımda öyle oyuncular var ki hem hoca götürür hem yönetim. O nedenle kangreni tespit eder etmez kesip atmalı. Yoksa daha çok hoca ve yönetim değişir bu kulüpte, Kartalspor’da her sezon bir alt lige gider, sonunda da kapısına kilidi vururlar.

Çok uzun oldu şimdilik bu kadar. Umarım en kısa zamanda keyif veren ve kazanan bir takım izleriz, fakat bu takımın bu haliyle gol atarı yok onu da belirtmek gerekir.