Planlı şekilde bu noktaya getirildi.

Bölgesel Amatör Lig’in 11.Haftasında deplasmanda oynanan Havran Fatih Belediyespor & Kartalspor karşılaşması Kartalspor’un 2-0 üstünlüğü ile devam ederken çıkan olaylar neticesinde yarıda kalmış ve müsabaka hakemleri tarafından tatil edilmişti.

Olayla alakalı olarak görüştüğümüz Kartalspor Kulüp Başkanı Ali Apaydın şu açıklamalarda bulundu.

Ali Apaydın; “Karşılaşmanın ilk yarısının ilk dakikalarında Tahsin Hacımustafaoğlu ile bulduğumuz 2 golle karşılaşmayı 2-0 üstün götürüyorduk. Saha içinde bir sıkıntı yoktu, hakemin maç yönetmesi adına bir sıkıntı yoktu, fakat Havran Fatih Belediyespor yöneticisi olduğunu öğrendiğimiz bir şahıs, hem karşılaşmanın hakemlerine, hem Kartalspor taraftarlarına buradan nasıl çıkacaksınız gibi tahrik edici sözlerde bulunup ortalığın karışmasına neden olmuştur. Kartalspor tribünlerine sözlü saldırıda bulunup, el kol hareketleriyle tahrike devam etmiştir.

Aynı şekilde saha içerisinde Havran’lı futbolculardan bir kaç tanesi tribünlerimize parmak sallayarak ortamın gerilmesini hızlandırmıştır. Tüm bu tahrikler sonucunda taraftarlarımızda karşılık vererek tel örgülere çıkmış fakat sahaya atlama olmamıştır. Sahaya atılan yabancı maddelerden dolayı yardımcı antrenörümüz Hasan Yiğit’in başı yarılmış ve dikiş atılarak tedavisi yapılmıştır. Dördüncü hakemin de kafasına bir yabancı cisim isabet etmiş fakat yaralanmasına neden olmamıştır.

Olayları sonlandırmak adına Çevik Kuvvet Ekipleri biber gazıyla tribünlerimize müdahale etmiş ve taraftarlarımızı stadyum dışına çıkartmıştır.

Karşılaşmanın orta hakemi İlayda Nihal Çetiner, ortamı karıştıran, adının Soner olduğunu öğrendiğimiz Havran Fatih Belediyespor’lu yöneticilerin baskısıyla soyunma odasına girmiş ve yine burada aynı yöneticinin, Havran Fatih Belediyespor Başkanına verdiği talimatlarla karşılaşmanın tatil edilmesi için elinden geleni yapmıştır.

Biz Kartalspor yönetimi olarak karşılaşmanın kaldığı yerden devam etmesi için elimizden gelen her şeyi yaptık. Karşılaşmanın hakemi İlayda Nihal Çetiner ile görüştüm, olayların sona erdiğini mücadelenin kaldığı yerden devam etmesi için bir sıkıntı bulunmadığını belirttim ama Havran tarafı 2-0’dan sonra planlı şekilde olayları bu noktaya getirip maçı tatil etmek için yoğun çaba sarf etmiştir.” dedi.