Kartalspor’da Sakat ve Cezalıların Son Durumu!!!

Tugay Kaya Yok

Bornova Yeşilovaspor karşılaşmasının ilk yarısında sakatlanarak oyunu terk eden ve daha sonra yapılan kontrollerinde Menisküsünde yırtık tespit edilerek ameliyat olan Tugay Kaya’nın tedavi süreci devam ederken önümüzdeki hafta takımla çalışmalara katılabileceği bildirildi.

Ahmet Burgaz Çalışmalara katıldı.

Geçtiğimiz hafta sahasında Somaspor’u konuk eden ve müsabakadan 3-1’lik galibiyetle ayrılan Kartalspor’da kaleci Ahmet Burgaz karşılaşmanın 46.dakikasında Somaspor’dan Sinan Çınar’ın müdahalesi ile yerde kalmış ve kırık şüphesiyle Ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı.

Burada yapılan kontroller sonrasında herhangi bir kırığa rastlanmadığı fakat sağ el serçe parmağının çıktığı tespit edilmiş ve çıkan parmak başarılı bir operasyonla yerine oturtulmuştu. Doktorların bir haftalık dinlendirmek istediği Ahmet Burgaz, iki günlük düz koşu antrenmanı sonrasında takımla birlikte Şile Yıldızspor maçının hazırlıklarına katılmaya başladı.

Rıdvan Aykan Kendini Deniyor.

Kasığında ağrıları bulunan Rıdvan Aykan, antrenmana çıkarak kendini denedi. Şile Yıldızspor karşılaşmasına kadar antrenmanlarda yüzde yüz tempoya çıkarak ağrılarını kontrol edecek olan Rıdvan’ın durumu maç gününe kadar netlik kazanması bekleniyor.

Hüseyin Engin Özel Program Eşliğinde Çalışıyor.

Savunmanın sağında görev yapan Hüseyin Engin’in tendonunda bir sıkıntı olduğu, o nedenle özel bir antrenman programında takımdan ayrı çalışma yaptığı bildirilirken, bazı antrenmanlarda ise tendonunu zorlamayacak şekilde takımla çalışmalara katıldığı aktarıldı.

Hakan Toker Kart Cezalısı.

Geçtiğimiz hafta Mimar Kubilay Köse Stadyumunda oynanan Kartalspor – Somaspor müsabakasının 46.dakikasında ceza sahasının önünde Jaba’yı düşüren ve ikinci sarı karttan kırmızı kart görerek oyun alanı dışında kalan Hakan Toker Şile Yıldızspor karşılaşmasında yer almayacak.