KARTAL’IN GİZLİ KAHRAMANLARI

Kartal’da 2014 yılında kurulan ve faaliyetlerini sürdüren Burak Sezgin Yüzme Kulübü, geride kalan bu kısa sürede başarılarına, birisi Balkan üçüncülüğü olmak üzere çok sayıda Türkiye birinciliği, ikinciliği, üçüncülüğü ve 2006 doğumlu Kızlar Karışık Takım Türkiye birinciliğini katarak adından sıkça söz ettirmeyi başardı.

Kulübün Kurucusu ve Yüzme Baş Antrenörü Burak Sezgin yaptığı açıklamada; “Kartal’da hem lisanslı, hem de kursiyer sporcular yetiştirip yarışmacı hale getiriyoruz. 2014’ten 2018’e kadar geçen süre içerisinde sıfırdan yüzme öğrettiğimiz çocuklarımızla 2005 – 2006 yaş grubunda hem Türkiye’de hem İstanbul’da isminden söz ettiren bir kulüp haline geldik.”dedi.

BSYK çatısı altında eşi Pınar Sezgin’le birlikte antrenörlük yaptığını dile getiren Burak Sezgin, hem sporcularının, hem de sporcu velilerinin, ailelerinin bir parçası olduğunu düşünerek çalışmalarına devam ettiklerini ve asıl hedeflerinin bu aile ortamından Olimpiyatlara sporcu yetiştirerek Türk bayrağını orada dalgalandırmak olduğunu söyledi.

Burak Sezgin Yüzme Kulübü, bizler çok bilmesek de, görmesek de Kartalımıza, İstanbul’a ve ülkemiz Türkiye’ye madalyalar kazandırmak için çok yoğun bir şekilde çalışıyor. Spor denildiğinde aklımıza futbol, basketbol, voleybol dışında pek az spor dalı gelse de bu gizli kahramanları tanımanızı istedik.

Belli mi olur, belki ileride Olimpiyatlarda Kartal’dan bir sporcu bayrağımızı dalgalandırır bizlerde gurur duyarız.

BSYK Baş Antrenörü Burak Sezgin’in açıklamalarını ve Burak Sezgin Yüzme Kulübü Sporcularının çalışmalarını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.