Daha Yüzde Ellisini Yapabiliyoruz.

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig’in 9.haftasında deplasmanda Şile Yıldızspor ile karşılaşacak olan Kartalspor dün Kartal Mimar Kubilay Köse Stadyumunda yaptığı çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.

Antrenman sonunda sorularımızı yanıtlayan Kartalspor teknik direktörü Erol Kapusuz, oyuncularının istediklerini yavaş yavaş sahaya yansıtmaya başladıklarını, kendilerinin oyunculara olduğu gibi oyuncularının da kendilerine yavaş yavaş alıştığını belirtti.

Erol Kapusuz; Her geçen sürede takım bize git gide alışırken, bizde onlara alışıyor ve hepsinin yeteneklerini, karakterlerini ve yapabileceklerini daha iyi analiz ediyoruz. Onlarda bizim onlardan beklentilerimizi daha iyi anlamaya başlıyor ve sahada olumlu tepkiler veriyorlar.

Devre arası kampına ihtiyacımız var.

Sonuç olarak istediklerimizi yavaş yavaş sahaya koymaya başlıyoruz fakat hala eksiklerimiz var. O eksiklerimiz ise şu yönde, bir A planımız var onunla oynuyoruz ama bir B-C planımız yok. Bu sebeple sıkıntıya giriyoruz, bunun nedeni ise çok derin bir kadromuzun olmayışı. Eğer devre arasına kadar yukarıdan kopmadan gidebilirsek, inşallah devre arası kampında da eksiklerimizi giderip ona göre hareket etmek istiyoruz

Hem istediğimiz oyun tarzını geliştirmek için, hem de eksiklerimize yönelik oyuncuları kadromuza katmak için bu kampa çok ihtiyacımızın olduğunu düşünüyorum. Elbette o noktaya kadar bir süreç var, bu süreci en iyi şekilde atlatmamız lazım.

Sistem anlamında bizim istediğimiz bazı şeyler var. Ben özellikle üçüncü bölgede oynamak istiyorum, onun daha yüzde ellisini yapabiliyoruz, bu yönümüzü biraz daha geliştirmemiz lazım. Bunun için daha çok antrenmana, daha çok zamana ve oyuncuların birbirleriyle daha çok oynamaya ihtiyacı var. Bunları geliştirmek için biz elimizden geleni yapıyoruz ama dediğim gibi devre arası kampına kadar olan süreci en az kayıpla atlatırsak istediklerimizi kampta tam olarak oturtabiliriz.

Biz Her Maçımızı Final Maçı Olarak Görüyoruz.

Daha önceden söylediğim gibi bizim puan kaybına tahammülümüz yok. Bu nedenle her maçımıza final maçımız gibi çıkıyoruz. Sanki bir üst lige çıkacağımız final maçını oynuyormuşuz gibi her maçımızı oynamak zorundayız. Son maçına gelmiş, final müsabakasına dayanmış o düşünceyle tüm maçlarımıza çıkıyoruz. O nedenle ne Şile, ne Soma, ne Balya maçını ayrı kategorilere koyuyoruz, hepsi bizim final maçımız düşüncesiyle çıkıp oynuyoruz.

Elbette her takımın bir sistemi, taktiği var, çıkıyorlar sahaya oynuyorlar. Sahada mücadele etmezseniz en alttaki takımda sizi yenebilir, siz en üstteki takımı da yenebilirsiniz. Bu grupta kimsenin kimseden çok bir farkı yok. Bazı gruplarda yukarılarda 3-4 tane takım vardır, onlar alttaki 7-8 takımın hepsini yener, bu 3-4 takımın kendi aralarında oynadıkları maçlarda kimim üst lige çıkıp çıkmayacağı belli olur. Ama bizim grup öyle değil, her takım her takımı yenebiliyor, onun için bu grupta büyük takım küçük takım yok. O gün hangi takım günündeyse o kazanıyor.

Somaspor galibiyeti sonrası takımın moral durumu daha iyi.

Takımımın bu haftaki durumu daha iyi. Galip geldikçe daha moralli oynuyoruz, sonuçta Somaspor gibi bir takımı yendik, Somaspor’da iyi bir takım, özellikle süper lig tecrübesi olan oyunculardan kurulu bir takımdı o nedenle Şile Yıldızspor maçına moralli hazırlanıyoruz.

Bizim Kredimiz yok.

Bizim takım olarak tek hedefimiz hiç fire vermeden tüm maçlarımızı kazanmak. Tüm maçlarımızı kazandığımızda takımımız nerede olursa hedeflediğimiz yerde orası. Çünkü bizim kredimiz yok, elimizde üç beş puan kaybetme lüksümüz olsa örnek olarak şöyle diyebilirdim “Şile deplasmanına gidiyoruz beraberlik fena olmaz” öyle bir kredim olsaydı belki beraberlik için oynardım ama şimdi öyle bir kredimiz yok. Şimdi biz Şile’yi yenmek için oynayacağız.

Umarım bu hafta Şile deplasmanından galip ayrılarak üst sıralara doğru tırmanışımızı devam ettiririz.