Ahmet Burgaz’ın Son Durumu Hakkında

Kartalspor, Bölgesel Amatör Lig 9.Grup 8.Hafta karşılaşmasında sahasında Manisa temsilcisi Somaspor’u konuk ederken sahadan 3-1’lik galibiyetle ayrıldı.

Kartalspor bu galibiyete sevinirken, karşılamanın üzücü yanı ise 46.dakikada Somaspor’un kullandığı serbest vuruş esnasında barajdan sekerek kornere çıkan topa rakip oyuncu Sinan Çınar’dan önce müdahale etmek isteyen kaleci Ahmet Burgaz’ın Sinan’ın darbesi ile acı içinde yerde kalması ve sonrasında ambulansla hastaneye kaldırılması oldu.

Pozisyon sonrası yerden kalkamayan Ahmet’e ilk müdahale Kartalspor kulüp doktoru Mehmet Akif Göğüsgeren tarafından yapıldı. Göğüsgeren’in Ahmet’in parmağının çıktığını tespit etmesi fakat hastaneye götürülerek kırıp olup olmadığından emin olunmasını istemesiyle Ahmet Burgaz ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü.

Hastanede elinin filmi çekilen Ahmet Burgaz’ın parmaklarında kırık tespit edilmediği fakat sağ el serçe parmağının yerinden çıktığı belirti. Doktorlar başarılı bir operasyonla parmağını yerine oturtarak 1 hafta dinleneceksin dese de son kararı Kartalspor Kulüp Doktoru Mehmet Akif Göğüsgeren verecek.